Рада прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». Йдеться про законопроект № 1209-1.

Ним пропонують удосконалити механізми адміністрування і оскарження рішень по донарахуванню з ЄСВ.

Але цим Законом правки внесуть ще до 63 законодавчих актів України, серед яких Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV.

Тож текст законопроекту до другого читання, який ухвалено, передбачає, що першим звітним періодом, за який підприємства, які зобов’язані застосовувати МСФЗ, подають фінзвітність на підставі таксономії за МСФЗ в електронній формі, є 2020 рік.

Напередодні на офіційному веб-сайті Системи фінансової звітності вказали на те, що прийняли рішення рекомендувати регуляторам фінансових ринків в межах своїх повноважень:

  • забезпечити необхідні заходи щодо розширення строків подання фінзвітності в єдиному електронному форматі iXBRL до центру збору за 2019 рік, І квартал 2020 року, перше півріччя 2020 року та 9 місяців 2020 року до 31 грудня 2020 року;
  • не застосовувати санкції за неподання такої звітності суб'єктами господарювання у строки, визначені законодавством, протягом 2020 року.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»