Фахівці ДПС розглянули ситуацію щодо застосування РРО під час здійснення посередницьких послуг у сфері страхування через Інтернет.

Спершу податківці нагадали, що Закон № 675 визначає засади діяльності, встановлює порядок вчинення електронних правочинів і обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

Податківці роз’яснили, якщо товариство надаватиме посередницькі послуги у сфері страхування послуги виключно через мережу Інтернет, а споживачі будуть сплачувати такі послуги виключно через мережу Інтернет, то у такому випадку застосувати РРО не обов'язково.

Водночас вони нагадали, що під час визначення відносин суб'єкта господарювання з отримувачем послуг в обовязковому порядку потрібно визначати місце визначення розрахунків. Тож якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад, отримання споживачем компютерних програм, електронних книжок, висновків, договорів тощо виключно в електронній формі), то в такому випадку застосовувати РРО не обов'язково.

Контролери також роз'яснили, як діяти субєкту господарювання, який хоче скасувати реєстрацію КОРО і припинити її застосовувати.

Вони вказали, що такий суб'єкт господарювання повинен затвердити власним розпорядчим документом рішення про те, що у випадку виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюватимуть до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії.

При цьому майте на увазі, що здійснення розрахункових операцій у такому випадку не повинно порушувати порядок їх проведення, який визначено Законом № 265, зокрема в частині обов'язкового застосування РРО у випадках, встановлених чинним законодавством.

Джерело: ІПК від 03.01.2020 р.  № 7/6/99-00-05-04-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»