Херсонські податківці роз'яснили, чи слугує борг підприємця-єдинника підставою для переходу на загальну систему оподаткування.

Вони вказали, що борг зі сплати ЄСВ не є податковим боргом, а відтак не є підставою для виключення платника податків з реєстру платників єдиного податку. Відповідне роз’яснення було надане контролерами з огляду на обов’язок ФОП-єдинника, що має податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, перейти на сплату інших податків і зборів, в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Водночас податківці завважили, що розстрочення та відстрочення сум заборгованості із ЄСВ не передбачено, також така заборгованість не підлягає списанню. Своєчасна сплата ЄСВ гарантує соціальну допомогу на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та лікарняні виплати.  

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

 

Пригадати, в яких випадках виникає обов’язок  перейти на загальну систему, єдинникам допоможе матеріал «Фінвідповідальність єдинників і наслідки порушення правил застосування спрощеної системи оподаткування» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів газети «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сучасного медіа для бухгалтерів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»