Фахівці ГУ ДПС у Дніпропетровській області розяснили нюанси обчислення рентної плати за спеціальне використання води. Йдеться про ситуацію, коли підприємство, що має дозвіл на спеціальне водокористування та насосну станцію на балансі, з якої вода використовується самим підприємством для зовнішнього благоустрою, а також відпускається іншим підприємствам, які використовують її також для благоустрою територій міста.

Контролери вказали, що підприємство не є платником рентної плати за обсяги води, використаної ним для зовнішнього благоустрою, але не за обсяги води, передані у користування іншим суб’єктам господарювання.

Свою позицію податківці обґрунтували посиланнями на:

  • пп. 255.4.3 ПКУ, згідно з яким рентна плата не справляється за воду, що використовується для потреб зовнішнього благоустрою територій міст та інших населених пунктів;
  • пп. 255.11.12 ПКУ, згідно з яким у разі використання водокористувачами обсягів води для господарської діяльності, направленої на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, рентна плата обчислюється на загальних підставах з усього обсягу використаної води.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 03.01.2020 р. № 15/ІПК/04-36-04-03-20

 

Нагадаємо, що раніше аналогічне питання розглядалося у матеріалі «Чи сплачувати рентну плату за воду, що постачається вторинному водокористувачеві для зовнішнього благоустрою» газети  «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів газети "Інтерактивна бухгалтерія" — скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сучасного медіа для бухгалтерів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»