Міндоходів України запрошує громадськість долучитися до обговорення концепції реформи декларування доходів громадян.

Відповідно до запропонованої концепції, обов’язкове декларування поширюватиметься на українців з рівнем річного доходу понад 120 мінімальних зарплат (з 01.01.2014 р. — 156 120 грн), або вартістю майна понад 1200 мінімальних зарплат (з 01.01.2014 р. — 1 561 200 грн), або сумою фінансових зобов’язань понад 120 мінімальних зарплат.

Окрім того, для осіб, які подають декларацію, передбачено подання разової форми — заяви про майно, кошти та фінансові зобов’язання станом на початок звітного періоду. По суті разова форма — це звіт про все ваше майно як в Україні, так і за кордоном. Таку форму необхідно буде подати лише один раз — у першому році початку декларування. Як запевняють фахівці Міндоходів, подання разової форми не передбачає сплати будь-яких податків із зазначених у ній об’єктів декларування.

У випадку ненадання разової форми наявні на початок звітного періоду майно, кошти та фінансові зобов’язання не враховуються в подальшому під час застосування методу зіставлення доходів і витрат у майбутніх періодах.

Обговорити Концепцію реформи можна на сайті офіційного веб-порталу Міндоходів або надіславши свої пропозиції на електронну пошту gromada@minrd.gov.ua.

 

За інформацією офіційного порталу Міндоходів

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»