Кабмін затвердив переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2020 рік. Ми вже інформували про відповідний проект, представлений Мінекономрозвитку. Зараз його закріплено урядовою постановою.

Таким чином, імпортерам і експортерам вже можна впевнено братися до вивчення переліків, які запрацюють з 01.01.2020 р.:

  • квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню (срібла, золота, брухту дорогоцінних металів);
  • товарів (озоноруйнівних речовин), експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню;
  • товарів, що можуть містити озоноруйнівні речовини, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню (крім товарів, що перевозяться у контейнерах з особистими речами);
  • товарів, імпорт яких з Республіки Македонія підлягає ліцензуванню в рамках тарифної квоти;
  • товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню (антрациту).

Відомості про видані ліцензії та про обсяги здійсненого суб’єктами ЗЕД експорту (імпорту) товарів вноситимуть до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

Держмитслужба, своєю чергою, вноситиме до Єдиного вікна відомості про обсяги здійсненого суб'єктами ЗЕД експорту (імпорту) товарів в день його здійснення.

Раніше отримані та невикористані ліцензії будуть діяти до 1 березня 2020 року.

Нагадаємо, що для суб'єктів ЗЕД реалізували "Особистий Кабінет" на єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Тут можна переглянути список залишків квот за поточний рік та перевірити митні декларації на предмет оформлення та пропуску через кордон.

Джерело: постанова Кабміну «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2020 рік» від 24.12.2019 р. № 1109

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»