27.12.2019 р. в газеті «Голос України» офіційно опублікували Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна» від 05.12.2049 р. № 354-IX. Це той самий Закон, який ліквідовує електронні майданчики, де розміщувалися звіти про оцінку нерухомості.

Тож  Фонду держмайна доручили:

  • з 31 січня 2020 року відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку та забезпечити роботу Єдиної бази даних звітів про оцінку з прямим, безперешкодним та безоплатним внесенням до неї суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами) звітів про оцінку та інформації з них про вартість об’єктів нерухомості, а також безперешкодну та безоплатну перевірку нотаріусами факту реєстрації таких звітів в цій базі;
  • з 1 липня 2020 року забезпечити роботу  у складі Єдиної бази даних звітів про оцінку модуля електронного визначення оціночної вартості, сервісу послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об’єкта нерухомості.

До 1 лютого 2020 року включно для цілей застосування п. 172.3 ПКУ внесення, реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них, а також перевірку реєстрації звітів про оцінку в Єдиній базі даних звітів про оцінку здійснюють прямо, безперешкодно та безоплатно суб’єкти оціночної діяльності (оцінювачі) та нотаріуси.

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначатимуть виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу. Водночас вона має бути не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої модулем електронного визначення оціночної вартості Єдиної бази даних звітів про оцінку, або не нижче ринкової вартості такого об’єкта, визначеної суб’єктом оціночної діяльності (оцінювачем) відповідно до законодавства та зазначеної у звіті про оцінку, зареєстрованому в Єдиній базі даних звітів про оцінку. Це передбачає оновлений п. 172.3 ПКУ. Він запрацює з першого числа місяця, що настає за днем оприлюднення Фондом держмайна рішення про введення в промислову експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази даних звітів про оцінку, але не пізніше 1 липня 2020 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»