В Україні створили транспортний портал електронних послуг e-transport.gov.ua. Він об’єднує електронні сервіси у всіх сферах транспортної галузі в одну розумну систему.

Портал презентовано на спільному брифінгу Міністра інфраструктури України та Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації 27.12.2019 р.

Сервіси, які зараз доступні на порталі:

1.  Бронювання дозволів  на міжнародні перевезення.

Процедура займає до 3-х хвилин.

2. Пост-контроль.

Обмін даними з митницею надає можливості реального відстежування зловмисників, які намагаються підробити дозволи або порушають порядок їх використовування. Кожен зареєстрований дозвіл можна простежити з моменту його бронювання або друку до перетину кордону та повернення на пункт видачі дозволу.

3. Дозволи на негабаритні перевезення.

4. Е-протокол.

Для обліку та оперативного опрацювання протоколів актів, що виписуються інспекторами Укртрансбезпеки, було введено новий формат – е-протокол. Він надає можливість інспекторам напряму з дороги оперативно передавати до департаменту контролю Укртрансбзпеки інформацію щодо порушників з метою подальшого опрацювання інцидентів.

5. Відеоспостереження.

Для громадського контролю та підвищення прозорості процесу видачі дозволів організована трансляція з пунктів видачі дозволів у містах: Ковель,  Голоби, Львів,  Вінниця, Хмельницький, Бориспіль, Коростень. У найближчий час планують додати ще 7 пунктів та інших важливих об’єктів.

6. Е-ТТН.

Починаючи із 27.12.2019 р. бізнес отримав зручну для використання електронну товарно-транспортну накладну (е-ТТН) – електронний документ для засвідчення права на здійснення вантажних перевезень. Наразі впроваджено пілотний проект і  побудована центральна база даних е-ТТН, до якої вносяться данні від комерційних систем документообігу які обслуговують вантажоперевізників.

Можливості, які надає е- ТТН:

  • прискорює процес перевірки перевізника;
  • актуальна інформація з необхідних реєстрів в real-time;
  • єдиний доступ різних відомств до всіх реєстрів, які регулюють процес автомобільних вантажних перевезень;
  • автоматизація застосування штрафних санкції;
  • моніторинг діяльності контролюючих органів на місцях.

За інформацією  на сайті Мінінфраструктури.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»