Кількість кур’єрів збільшується, а законодавство вимагає в більшості операцій застосовувати РРО. На всіх авто не знайдеш, тому і виникає питання що слід вказати в реєстраційній картці щоб не порушити РРО-вимоги.

Передусім, фіскали нагадали, що під час продажу товарів на виставках, ярмарках або інших видах господарських нестаціонарних об'єктів (виїзна торгівля), РРО можна реєструвати на юридичну адресу суб'єкта господарювання.

При реєстрації РРО у пункті 3 "Дані щодо господарської одиниці" Заяви про реєстрацію РРО, можливо вказати - "Виїзна торгівля".

У такому випадку у РРО буде запрограмована юридична адреса суб'єкта господарювання та найменування господарської одиниці - "Виїзна торгівля".

Реєстрація портативного РРО здійснюється у загальному порядку. У заяві на реєстрацію портативного РРО зазначають назву та адресу, де будуть реалізовувати товари.

У разі реєстрації портативного РРО за адресою стаціонарного об'єкта такий РРО використовуватись за цією адресою. Розрахунковий документ, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуги), повинен містити адресу розташування цього стаціонарного об'єкта.

Портативні РРО можуть реєструватись на кур'єрську службу доставки (автомобіль, мотоцикл тощо) та використовуватись кур'єром безпосередньо на місці реалізації товару чи наданні послуги (у місці проведення розрахунків).

У такому випадку у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), мають зазначатись реквізити транспортного засобу.

У разі відсутності у суб'єкта господарювання пересувного об'єкта, зокрема транспортного засобу, портативний РРО може реєструватись за адресою господиниці, де він зберігається. У реєстраційній заяві та у реєстраційному свідоцтві у такому випадку зазначається назва та адреса такої господиниці.

Джерело: ІПК ДПС від 19.11.2019 р. № 1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»