В підприємця, що працює на загальній системі оподаткування та здійснює вантажні перевезення, виникла дилема із ситуацією чи реєструвати йому акцизний склад.

Адже він використовує ємність для зберігання пального загальною місткістю  не більше 200 куб.метрів. Проте в 2019 році запланований обсяг загального придбаного палива (виключно для потреб власного споживання,) заплановано в обсягах більших ніж 1000 куб.метрів (близько 1100 куб. метрів) в т.ч.:

  • близько 900 куб.метрів палива — з ємності для зберігання пального;
  • близько 200 куб.метрів — по талонам шляхом укладання відповідних договорів на купівлю ПММ (заправка транспортних засобів за талонами).

Тобто близько 200 куб.метрів палива буде отримуватись виключно з ємностей постачальника палива.

Тож підприємець запитує, чи буде вважатись акцизним складом вказана ємність для зберігання пального?

Податківці приходять до такого висновку: якщо місткість ємності для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 куб. метрів, а підприємець отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 куб. метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки), тоді така ємність не буде вважатись акцизним складом. Проте за умови, що він використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операції з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Джерело: ІПК ДПСУ від 18.12.2019 р. № 1972/6/99-00-04-02-06-15/ІПК.

 

Кому потрібна ліцензія на право зберігання пального? Відповідь читайте у статті сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"Скористайтеся тестовим 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»