Не секрет, що попри існування Закону про заборону грального бізнесу відповідні заклади продовжували існувати. Переважно – під маркою розповсюджувачів державних лотерей. Питання легалізації грального бізнесу залишається відкритим – у парламенті з'явилися кілька законопроектів, але наразі віз і досі там. Не допомогло навіть спільне обговорення легалізації такої діяльності депутатами та представниками самого забороненого грального бізнесу.

Тож Кабмін видав розпорядження № 1325-р, яке має поставити хрест на практиці існування гральних закладів. Заради цього у Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей внесли зміни, якими скасували можливість для операторів державних лотерей укладати договори з розпосюджувачами лотерей. З цих Ліцензійних умов також викреслили поняття «електронна система». 

Поліції та Державній фіскальній службі доручено припинити функціонування розповсюджувачів лотерей, діяльність яких не віднесена до організації та проведення лотерей, не заборонених Законом про заборону грального бізнесу.

«В Україні працює лише три оператори державних лотерей. Однак це не заважає десяткам сотень закладів по всій країні здійснювати гральну діяльність, заборонену законом, прикриваючись лотереями. Як це працює? Ці заклади укладають з операторами держлотерей договори на розповсюдження. Прикриваються цими договорами, однак на території закладу встановлюють «гральні автомати», які заборонені законом. Ми ці схеми припиняємо», - цитує слова прем'єр-міністра О. Гончарука Урядовий портал.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів уже розглянув і підтримав проект закону "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор". Зокрема, документом передбачена нова система ліцензування відповідної діяльності, спеціальні гральні зони для здійснення діяльності казино та залів гральних автоматів, створення спеціального органу з нагляду за всіма видами діяльності у сфері азартних ігор. Урядовий законопроект також передбачає обов'язкову верифікацію гравців при прийомі ставок/виплати виграшів та реєстрацію виграшів у "Системі онлайн-моніторингу", яка буде адмініструватися податковою службою.

Також народні депутати пропонували заборонити здійснення діяльності з розповсюдження державних лотерей, у тому числі – встановлення пунктів розповсюдження, на відстані одного кілометра до приміщень житлового фонду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»