На передодні новорічних свят податківці нагадали, як оподатковують отримані доходи новорічних казкових героїв, продавців ялинок та ведучих свят.

Вони вказали, що якщо такі послуги надають у межах підприємницької діяльності, податки сплачують в залежності від обраної системи оподаткування.  Підприємницький статус такої фізособи має бути зазначений в договорі, а замовнику доцільно отримати від нього виписку або витяг з ЄДР про держреєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності.

В свою чергу, новорічні персонажі, які працюють на корпоративних вечірках, дитячих святах, або приймають участь в театралізованих виставах, які організовані юрособами чи приватними підприємцями, отримають свій заробіток за мінусом податку і збору. Адже згідно з нормами ПКУ податкові агенти зобов’язані утримати ПДФО і військовий збір  та перерахувати їх йдо бюджету. Такі суми, виплаченого доходу необхідно зазначати у формі № 1ДФ за ознакою доходу 01.

А от, якщо отриманий дохід не оподатковували під час його виплаті, то всі "казкові герої" після свят зобов’язані завітати до податкової служби та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року. Вони також зобов'язані самостійно сплатити до бюджету з отриманих доходів ПДФО (18%) та військовий збір (1,5%).

Податківці зазначили, що  продаж найпопулярнішого новорічного товару серед населення – ялинок та іграшок оподатковують за такими ж правилами.

За повідомленням ГУ ДПС у Чернівецькій області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»