На сьогоднішній день у стартапів немає належної держпідтримки в частині надання пільгового оподаткування. Тож в Раді взялися виправити цю прогалину і група нардепів зареєструвала законопроект № 2615.

В чому ж полягатиме менший податковий тягар для нових суб'єктів господарювання, які започатковують стартап?

1. До стартапів віднесуть новостворених суб’єктів господарювання (юросіб або ФОП), які ще не визначились з формою оподаткування.

2. В окрему п’яту групу платників єдиного податку виокремлять стартапи, які використовують виключно РРО та/або програмні РРО та обсяг доходу яких протягом перших 9 місяців діяльності не перевищує 300 тис.грн.

3. Для суб’єктів господарювання, які потраплятимуть до п’ятої групи єдиного податку — «стартапи», встановлять  пільговий період тривалістю дев’ять місяців з моменту їх держреєстрації, протягом якого вони звільнені від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків та зборів на рівні з рештою платників єдиного податку. Після завершення 9-місячного пільгового періоду такий суб'єкт господарювання  має обрати одну з інших існуючих форм оподаткування та перейти на неї.

4. Один ФОП не може використовувати п’яту групу єдиного податку  два і більше разів.

5. Ставка єдиного податку для платників п’ятої групи — 0%.

6. ФОП, зареєстровані платниками єдиного податку п’ятої групи, не будуть платниками ЄСВ.

Джерело: проект Закону «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму» від 18.12.2019 р. № 2615.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»