ГУ ДПС у Житомирській  області вказало, що після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності.

Фізособа має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, повинна закрити усі рахунки, відкриті у фінустановах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізосіб), та в установлені строки подати відповідному контролюючому органу:

  • повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією про закриття об'єкта оподаткування (у разі наявності) – протягом 10 робочих днів після його закриття;
  • декларацію за останній базовий податковий (звітний) період.

Так, підприємці, які перебували на загальній системі, враховуючи п. 177.11 ПКУ, зобов’язані подати ліквідаційні податкові декларації про майновий стан і доходи. Зробити це вони повинні  протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Підприємці на спрощеній системі, враховуючи п. 294.6 ПКУ, мають подати податкові декларації платника єдиного податку востаннє за податковий (звітний) квартал, в якому проведено держреєстрацію припинення підприємницької діяльності, з наростаючим підсумком з початку року.

Зважайте: у разі припинення підприємницької діяльності ФОП має подати Звіт з ЄСВ "за себе" із зазначенням типу «ліквідаційний» протягом 30 календарних днів з дня проведення держреєстрації припинення підприємницької діяльності.,

Зверніть увагу!

Єдиний внесок слід сплатити протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту з ЄСВ з типом  «ліквідаційний».

По матеріалам ГУ ДПС у Житомирській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»