Рада зробила крок на зустріч ФОПам. Йдеться про прийняття у першому читанні законопроекту № 2524.

Якщо його схвалять в цілому, то скасують обов’язкову реєстрацію книги обліку доходів та витрат, а також ведення книги обліку доходів для ФОП 1 та 2 групи спрощенців та 3 групи, які не є платниками ПДВ. Такий платник податків за власним бажанням зможе вести книгу обліку доходів в паперовому або електронному вигляді. Відповідальність, у вигляді штрафів за неведення або помилки у книзі доходів, настає, тільки якщо такий платник повідомив про бажання вести книгу обліку доходів.

Також є «плюшки» й для решти бізнесу у взаємовідносинах з податковою службою.

ДПС вестиме листування з платниками податків в електронній формі, якщо вони подали заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет.

Проектом також пропонують:

  • скасувати вимогу подавати заяву платником податків на приєднання до договору про визнання електронних документів;
  • запровадити автоматичну реєстрацію в електронному кабінеті отриманих документів від платника податків;
  • передбачити, що в електронному кабінеті мають міститися дані щодо суми та дати узгодження грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом;
  • спростити механізм доведення платником податків відсутності його вини через технічний збій у роботі електронного кабінету, зокрема скасовується необхідність підтвердження технічним адміністратором та/або методологом факту технічного збою, методологічних або технічних помилок.

За повідомленням сайту ВРУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»