Вирішення проблеми дефіциту місць у дитячих садочках та школах хочуть досягти шляхом залучення приватних інвесторів. Таке залучення очікується внаслідок встановлення пільгових умов надання в оренду державного та комунального нерухомого майна (будівлі, споруди, приміщення) для розміщення закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Про це йдеться у законопроекті № 2595, зареєстрованому у Верховній Раді.

Так, передбачається: в межах кожного первинного суб’єкта місцевого самоврядування відповідний орган місцевого самоврядування визначає не менше одного об’єкта з наявного в його власності комунального нерухомого майна (будівлі, споруди, приміщення), який придатний для розташування та функціонування закладів дошкільної освіти. Його мають передавати в оренду за плату розміром в одну гривню на рік строком не менше ніж на п’ять років.

Орендарем такого об’єкту може бути суб’єкт господарювання або фізособа-підприємець. Такого суб’єкта має бути визначено конкурсною комісією органу місцевого самоврядування переможцем. Своєю чергою він гарантує початок функціонування закладу дошкільної освіти не пізніше ніж за один рік з моменту укладення договору оренди в порядку, визначеному законодавством про оренду державного та комунального майна.

Нещодавно перекроїли статті Бюджетного кодексу, які стосуються фінансування освіти, охорони здоров’я та соціального захисту. Дошкільну освіту фінансуватимуть місцеві бюджети, а соцпрограми – держбюджет. Також депутати хочуть замінити інтернати оплачуваними послугами фізосіб.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»