Українські законотворці мають не дуже добру традицію напередодні Нового року ухвалювати величезну кількість змін до Податкового кодексу. Цього року такі зміни планувалися неодноразово обговорюваним нами законопроектом № 1210. Він повинен був монументально оновити норми ПКУ і викликав бурхливе обговорення. Попередньо сайт ВРУ анонсував, що в цю п’ятницю, 20 грудня, парламент розгляне у другому читанні законопроект № 1210, а також законопроект № 1209-1, який мав оновити порядок сплати ЄСВ та стягнення недоїмки з єдиного внеску.

Утім, зранку у п’ятницю той же сайт ВРУ, говорячи про порядок денний парламенту, не згадав указані законопроекти. Аналіз трансляції засідання Ради теж засвідчив, що їх на розгляд депутатів не внесли, а голова парламенту вже оголосив засідання закритим. А саме 20 грудня – останнє заплановане цього року пленарне засідання ВРУ, бо далі депутати працюватимуть в комітетах, з виборцях і відпочиватимуть аж до 14 січня 2020 року.

Зате було прийнято законопроект № 2358 щодо фінансової реструктуризації та оподаткування операцій фінансового лізингу. Ми вже інформували своїх читачів, що цим законопроектом має бути внесено зміни до ПКУ, відповідно до яких, зокрема:

  • продовжили до 1 січня 2023 року тимчасову норму  щодо звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання боржником товарів для цілей погашення його заборгованості перед кредиторами в процесі проведення процедури фінансової реструктуризації, а також поширили таке звільнення на операції з постачання товарів поручителем (іпотекодавцем);
  • продовжили до 1 січня 2023 року тимчасову норму щодо особливостей податкового обліку по податку на прибуток підприємств в процесі фінансової реструктуризації;
  • визначили особливості виконання контролюючими органами плану реструктуризації або плану санації.

Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Окрім того, цього тижня парламент ухвалив ще низку законопроектів про внесення змін до ПКУ. Так, прийнято законопроект № 2317. Його метою задекларовано покращення адміністрування акцизного податку. Ним же змінять терміни та порядок застосування штрафів за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального.

Також у першому читанні було прийнято законопроекти:

Але з огляду на відсутність до кінця року інших пленарних засідань парламенту, сумнівно, що законопроекти № 2241, № 2419 і № 2524 будуть прийняті повністю в 2019 році.

Окрім того, до порядку денного цього тижня було включено законопроект № 2126 про внесення змін до ПКУ щодо питань оподаткування в межах формування ціни на природний газ для потреб населення. Але його Рада не розглядала.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»