Фахівці ДПС розповіли, чи притягнуть до відповідальності платника, який подав ф. № 1ДФ із метою уточнення реквізитів підприємства або внесення змін до номеру облікової картки найманого працівника.

Податківці нагадали, що неподання, подання з порушенням строків, не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками ф. № 1ДФ, які призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 грн (за повторне порушення – 1020 грн). Саме таке  покарання передбачено для податкового агента п. 119.2 ПКУ.

Однак зазначені штрафи не застосовують у випадках, коли недостовірні відомості або помилки у податковій звітності виникли у зв’язку з виконанням податковим агентом вимог п. 169.4 ПКУ та були виправлені відповідно до вимог ст. 50 ПКУ.

Однак у разі подання податковим агентом уточнюючого податкового розрахунку за ф. № 1ДФ не спрацьовує звільнення від штрафів. Адже уточнюють реквізити підприємства або вносять зміни до номеру облікової картки найманого працівника. Тож  подання уточненки ф. № 1 ДФ з відкоригованими реквізитами підприємства або номеру облікової картки найманого працівника призведе до  того, що до податкового агента застосують штраф у розмірі 510 грн (за повторне порушення – 1020 грн).

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»