Контролери нагадали, в якому випадку будівлі сільськогосподарського призначення не є об’єктом оподаткування.

Вони вказали,  що згідно з пп. «ж» пп. 266.2.2 ПКУ спрацьовує пільга з податку на нерухомість на будівлі підприємства, віднесені до класу 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 у разі, коли виконуються наступні умови:

  • такі об'єкти  нерухомості не передані в оренду, лізинг, позичку;
  • підприємство відповідає визначенню «сільськогосподарський товаровиробник».

Фіскали вказали, що зазначене звільнення не залежить від технічного стану таких будівель.

Додатково вони підкреслили, що нормами ПКУ не встановлено окремих умов для включення до бази оподаткування об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають в аварійному стані.

Нагадаємо, що сільськогосподарський товаровиробник – це фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Харківській області від 12.12.2019 р. № 1855/ІПК/20-40-04-03-20

Платникам податку на нерухомість корисним може бути матеріал «Декларація з податку на нерухомість: вивчаємо нововведення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія.

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»