Заступник міністра соціальної політики В. Музиченко закликав пільговиків звернутися за субсидією до кінця грудня, щоб отримати відшкодування за весь опалювальний період. Про це повідомляє Урядовий портал. А все тому, що у разі звернень за субсидією у січні вона нараховуватиметься лише з початку року.

"Громадянин може сам обрати спосіб отримання субсидії – готівковий чи безготівковий. Готівкове відшкодування приходить йому разом з пенсією чи паралельно, а безготівка адмініструється Ощадбанком і надходить одразу на рахунок надавача послуг. Це важливо для того, щоб не утворювалось заборгованостей за спожиті комунальні послуги. Ми мінімізували пакет документів для подачі – це заява та декларація про доходи, решту роботи з верифікації даних проводять чиновники", – сказав В. Музиченко.

Він зазначив, що під час дії механізму монетизації пільг у реєстрі пільговиків були знайдені неточності. Якщо пільговику не нарахували допомогу, йому необхідно звернутись до органів соціального захисту за місцем проживання для уточнення даних про себе та членів сім’ї. Після цього інформація в реєстрі буде відкоригована, а сума субсидії – донарахована з жовтня місяця.

Як відомо, Мінсоцполітики змінить порядок отримання субсидій в готівковій формі. Нові правила повинні запрацювати з 2020 року. Раніше Кабінет Міністрів прийняв рішення щодо зміни відсотку платежу у формулі призначення субсидій з 15% до 20%. Пункт про збільшення субсидій вступає в дію з 1 травня 2020 року.

Також нещодавно Верховний Суд назвав умову стягнення надмірно виплаченої субсидії. А ось парламент погодився на проведення перевірок законності отримання пенсій та субсидій.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»