Національний банк визначив порядок застосування особливого виду власноручного підпису – цифрового власноручного підпису клієнтами банків - фізичними особами під час підписання документів у банку.

Йдеться про використання спеціально призначеного пера – стилуса для підписання документів між банком і клієнтом– фізособою на електронному сенсорному пристрої.

На сьогодні лише невелика кількість українців використовує кваліфіковані електронні підписи. Тому модель підписання документів цифровим власноручним підписом на електронному сенсорному пристрої –  сучасний і зручний інструмент, що надає можливість швидко здійснити підписання електронного документа.

Упровадження цієї моделі підписання документів:

  • покращить умови обслуговування банками фізичних осіб,
  • оптимізує документообіг у діяльності банків за рахунок упровадження цифрових технологій та безпаперових бізнес-процесів,
  • дозволить побудувати ефективні процеси у роботі агентів банку з клієнтами – фізособами із застосуванням цифрового власноручного підпису.

Порядок застосування цифрового власноручного підпису в банківській системі України затверджений постановою Правління НБУ від 13.12.2019 р. № 151 та набрав чинності 17.12.2019 р.

За інформацією сайту НБУ

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»