Із 19.04.2020 р. електронний розрахунковий документ отримає рівноцінні права із паперовим своїм аналогом. Адже до Закону про РРО внесуть визначення "електронний розрахунковий документ". Про це ми сповіщали у новині.

Мінфін напрацював зміни до Положення про форму та зміст розрахункових документів. Проєкт відповідного наказу передбачає:

  • внести зміни до форми і змісту розрахункових документів, що формують РРО та/або програмні РРО;
  • затвердити нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів.

Досвід експлуатації касової техніки свідчить про зручність позначення штриховими кодами товарів для суб’єктів господарювання та споживачів, що,  зокрема, прискорює розрахунки зі споживачами на касах, полегшує автоматизацію обліку товарів у суб’єктів господарювання та своєчасне поповнення господарських об’єктів саме тими товарами, що розкуплені або запаси яких найближчим часом будуть вичерпані.

Тому пропонують в обов’язкові реквізити фіскального касового чеку на товари (послуги) вписати, зокрема: цифрове значення штрихового коду товару (зазначатимуть у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення – за бажанням платника).

В обов'язкових реквізитах з’явиться й заокруглення суми чеку. Якщо загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) не кратна мінімальній грошовій одиниці, результат заокруглення суми оплати у готівковій формі, виконаний у відповідності з вимогами НБУ щодо оптимізації обігу монет дрібних  номіналів, друкуватимуть  після рядка 21 з написом «Заокруглення». Наступним рядком друкуватимуть «До сплати» і суму після заокруглення.

До того ж враховуємо, що фіскальний чек може друкуватися із QR – кодом, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер РРО/фіскальний номер програмного РРО)

Джерело: проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13».

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»