Із 14.12.2019 р. набрав чинності наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 12.12.2019 р. № 520.

Зокрема, цей  наказ передбачає, що платник ПДВ, як і раніше, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН має право подати копії «розблокувальних» документів для їх розгляду комісією регіонального рівня. Водночас наказ містить й перелік таких документів.

Письмові пояснення та копії «розблокувальних» документів платник ПДВ має право подати до контролюючого органу протягом 365 к. дн. Зробити він може це  лише в електронній формі.

Як і раніше, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН  приймає комісія ДПС. Вона надсилає його платнику податку протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання «розблокувальних» документів.

Отже, механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН не змінився. Єдине, що змінилося – його прописали в окремому нормативному документі. Раніше такий же алгоритм дій був прописаний у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Нагадаємо: 10.12.2019 р. Шостий апеляційний адмінсуд м. Києва визнав неправомірним блокування податкових накладних/розрахунків коригування згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 р. № 117. Постанова суду апеляційної інстанції набрала законної сили з дати її прийняття — з 10.12.2019 р. (ч. 1 ст. 325 КАСУ). Незважаючи на це, податківці на місцях і не припиняли блокувати податкові накладні.

Наказ Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520 опублікований у газеті «Урядовий кур’єр» від 14.12.2019 р. № 241.

На черзі ще залишилося затвердження нових порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Більше про порядок реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Єдиний реєстр податкових накладних» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»