Як ми і попереджали, парламент ухвалив закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду" (проект № 2172).

Законом внесено до зміни до Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», інших нормативних актів. Зміни спрямовані на вдосконалення системи державного ринкового нагляду за безпечністю продукції, яка вводиться в обіг та розповсюджується на території України.

Законом вводяться норми, спрямовані на зменшення корупційних ризиків у діяльності посадових осіб під час здійснення перевірок, посилення захисту споживачів та інших суспільних інтересів у разі виявлення на ринку нехарчової продукції, що є небезпечною, становить ризик та/або не відповідає встановленим вимогам. Законопроект передбачає зменшення кількості перевірок на тлі збільшення розміру відповідних штрафів.

Законом чинне законодавство у сфері державного ринкового нагляду приводиться також у відповідність до вимог законодавства Європейського Союзу.

Закон набуде чинності через три місяці з дня його публікації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»