ДПС пояснила, чи необхідний РРО у випадку безготівкової оплати за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard у разі надання інформаційних послуг (доступ до інформаційних матеріалів, версій книг в електронному вигляді тощо) за допомогою мережі Інтернет.

В описаному випадку РРО не використовують, якщо не визначено місце розрахунків, проведених у безготівковій формі за допомогою платіжних карт.

Проте під час оплати покупцем замовлених на сайті підприємства (підприємця) послуг платіжною картою Visa і MasterCard та ін. (інтернет-еквайрінг, оплата через сайт) РРО є обов’язковим. Розрахунковий документ у такому випадку надають споживачу під час надання послуги, окремо за кожну проведену розрахункову операцію, із зазначенням форми оплати – безготівковий розрахунок (оплата тощо).

Таку позицію податківці пояснюють визначенням понять «розрахункова операція» та «місце проведення розрахунків» в ст. 2 Закону про РРО.

Джерело: ІПК ДПС від 05.12.2019 р. № 1739/ІПК/20-40-05-04-10-21

Детінізація розрахунків у сфері торгівлі і послуг, обов’язковість РРО для спрощенців другої – четвертої груп та підвищення штрафів у сфері розрахунків – усе це зібрали в темі розділу «Актуально» сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"Скористайтеся тестовим 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»