Уряд на засіданні 11.12.2019 р. схвалив законопроект, який передбачає відв’язку частини виплат від розміру прожиткового мінімуму.

Суть такої реформи полягає у відв’язці розміру посадових окладів «бюджетників», а також розміру штрафів за адміністративні та кримінальні правопорушення від прожиткового мінімуму.

Ініціатива закладена в законопроектах:

На переконання уряду, це дозволить у подальшому підвищити прожитковий мінімум (за попередніми розрахунками – до 4200 грн на місяць). У такому разі можна підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників.

Зверніть увагу! Закон України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14.11.2019 р. № 294-IX доручив уряду наблизити у 2020 році розмір прожиткового мінімуму до його реальної величини, яка розрахунково може становити близько 4251 грн.

Джерело: Урядовий портал.

 

З 1 грудня збільшився прожитковий мінімум. Які показники змінені? Докладно про це читайте у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся  тестовим 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»