Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення у зразковій справі щодо сплати ЄСВ фізособою – підприємцем, що одночасно здійснює незалежну професійну діяльність. Про це повідомляє сайт ВС.

Нагадаємо, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду уже приймав рішення у цій зразковій справі № 520/3939/19. У ньому вказано: взяття контролюючим органом на облік особи як платника єдиного внеску – фізособи–підприємця та внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб унеможливлює нарахування єдиного внеску за іншим типом платника без прийняття відповідних рішень і внесення змін щодо безпосереднього обліку особи у спосіб, визначений законом і підзаконними нормативно-правовими актами.

Свою позицію позивач – фізособа–підприємець, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та одночасно здійснює незалежну професійну діяльність (як експерт), мотивував наступним. Відсутня можливість подвійного взяття на облік фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, якщо така особа вже стоїть на обліку як фізична особа-підприємець.  Тобто доходи, отримані від здійснення незалежної професійної діяльності, підлягають оподаткуванню згідно зі ст. 178 ПКУ лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як ФОП відповідно до вимог законодавства.

4 грудня, розглянувши апеляційну скаргу ДФС, Велика Палата Верховного Суду залишила її без задоволення, а рішення КАС ВС – без змін.

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»