Інформаційно-аналітичний портал АПК України роз’яснив нові вимоги до маркування термінів придатності харчових продуктів. 

Нагадаємо,  що такі нові вимоги введенні в дію 06.08.2019 р. Законом України "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів" від 06.12.2018 р. № 2639-VIII (далі – Закон № 2639). Зокрема, йдеться про такі терміни – «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» та «вжити до».

Так, на ринку існують швидкопсувні продукти, для яких має бути зазначена дата «вжити до». Така позначка інформуватиме про те, що на наступний за цією датою день продукт може ставати небезпечним.

Водночас, є ряд продуктів, які, за дотримання встановлених умов зберігання, залишаються безпечними протягом певного часу після закінчення мінімального терміну придатності, прописаного у маркуванні. Для таких продуктів буде вказана дата завершення мінімального терміну придатності, що позначатиметься фразами «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…».

Однак, як після закінчення терміну «вжити до…», так і термінів «краще спожити до…», «краще спожити до кінця…» продукти мають бути вилучені з реалізації.

Про те, як караютьза надання неточної, недостовірної інформації про продукт, зміну оператором ринку інформації про нього, а також про інші нововведення Закону № 2639 читайте тут.

Читайте також:

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»