ВС/КАС назвав строки, в які можуть бути оскаржені в судовому порядку рішення контролюючих органів, які НЕ стосуються нарахування грошових зобов`язань платника податків, за умови попереднього використання досудового порядку вирішення спору (застосування процедури адміністративного оскарження – абз. 3 п. 56.18 ПКУ). Отже:

  • тримісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПКУ. Такий строк обчислюють із дня вручення скаржнику рішення за результатами розгляду його скарги на рішення контролюючого органу;
  • шестимісячний строк для звернення до суду встановлюється за умови, якщо рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги НЕ було прийнято та/або вручено платнику податків (скаржнику) у строки, встановлені ПКУ. Такий строк обчислюється з дня звернення скаржника до контролюючого органу із відповідною скаргою на його рішення.

Свою позицію ВС/КАС аргументував посиланням на ст. 122 КАСУ та водночас завважив: п. 56.19 ПКУ (яким передбачений місячний строк звернення до суду в разі попереднього адміністративного оскарження) є спеціальною нормою, яка регулює оскарження податкових повідомлень-рішень та інших рішень контролюючих органів лише про нарахування грошових зобов`язань.

Джерело: постанова ВС/КАС від 11.10.2019 р. у справі № 640/20468/18

Про інші цікаві судові рішення можна почитати у матеріалі «Огляд практики Верховного Суду в податкових спорах. Жовтень-2019» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»