Податківці роз’яснили, чи застосовувати РРО у разі продажу товарів в Інтернеті.

Вони нагадали, що розрахунки у сфері електронної комерції можуть здійснювати шляхом переказу коштів або оплати готівкою з дотриманням вимог законодавства щодо оформлення готівкових та безготівкових розрахунків, а також в інший спосіб, передбачений законодавством України (абз. 2 п. 1 ст. 13 Закону № 675).

Документи за операціями з використанням банківських карт мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань.

Зверніть увагу!

Квитанція, отримана під час здійснення розрахунку за допомогою банківської карти, не є розрахунковим документом у розумінні Закону № 265 та не підтверджує факт продажу товару, а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя банківської карти (лист НБУ від 28.11.2019 р. № 57-0007/62082).

Враховуючи викладене, якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за товар здійснив банківською картою за допомогою платіжних систем чи платіжних терміналів, такі операції здійснюють із обов’язковим застосуванням РРО продавцем товару та видачею споживачу чека з РРО.

Зважайте, РРО необхідно використовувати в ситуації, коли продавець контактує безпосередньо з покупцем. А ось якщо такого фізичного контакту немає, то РРО не є обов'язковим.

Таку інформацію надали податківці у  повідомленні прес-служби ДПСУ.

Читайте також:

Про розрахунки за допомогою електронних платіжних засобів, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»