Перевірки арбітражних керуючих мають існувати в будь-якому випадку. Держава не має жодного морального права залишити цей процес напризволяще та повністю відмовитися від контролю за діяльністю арбітражних керуючих, адже мова йде про людські долі, вкрай часто – про виплати величезних сум заборгованості із заробітних плат. Про це сказала заступник міністра юстиції В. Коломієць, повідомляє Урядовий портал.

 «Йдеться також про процедури відновлення платоспроможності підприємств, у яких є частка державної власності. Тому держава не може повністю все передати на розсуд людини вільної професії», – додала вона.

Також вона поінформувала, що на сьогодні розробляється веб-портал з банкрутства, де будуть особисті кабінети арбітражних керуючих. Це надасть Міністерству юстиції змогу здійснювати не виїзний контроль, а де-факто робити перевірку, просто маючи доступ до особистого кабінету. «Арбітражний керуючий матиме можливість фактично вести електронне досьє своїх справ та доступ до реєстрів», – сказала В. Коломієць.

Нагадаємо, що нещодавно НБУ роз’яснив особливості відкриття та використання банківських рахунків арбітражними керуючими. А спеціалісти Держпраці говорили про стягнення боргів з зарплати з підприємства-банкрута. Тим часом Кабмін визначив адміністратора електронних продажів майна банкрутів.

Окрім того, з 21 жовтня реальністю стало банкрутство фізичної особи. При цьому фізособи-банкрути будуть повідомляти про власне і родичів майно та доходи.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»