Київські податківці нагадали, фізособа може повернути частину сплаченого із її заробітної плати ПДФО, скориставшись правом на податкову знижку.

Для отримання податкової знижки за підсумками 2018 року платник податку має заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 28 грудня 2019 року.

До податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами. Мова йде про квитанції, фіскальні або товарні чеки, копії договорів, де обов'язково повинна бути відображена вартість товарів, робіт чи послуг і строк продажу.

Нагадаємо: ПКУ дає можливість українцям зменшити оподатковуваний дохід (отриманий у вигляді зарплати) на суму таких витрат:

  • сплачені проценти за іпотечним кредитом;
  • пожертвування або благодійні внески;
  • плата за навчання;
  • платежі з довгострокового страхування життя або внески до недержавних пенсійних фондів;
  • витрати на покупку доступного житла або на погашення пільгового іпотечного кредиту тощо.

Зверніть увагу!

Якщо фізособа не працює, не отримує заробітну плату або отримує її неофіційно (не сплачує ПДФО), вона не має права на податкову знижку

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Київській області.

Детально про те, як скористатися правом на податкову знижку щодо витрат на навчання, розповість консультація в газеті "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»