Податківці вважають, що доходи, отримані фізособою - резидентом від продажу криптовалюти, оподатковують ПДФО і військовим збором на загальних підставах. Такий висновок містить, зокрема ІПК ГУ ДПС У Дніпропетровській області від  04.12.2019 р. № 1689/ІПК/04-36-33-02-07. Особливих пояснень такої позиції в ДПС не навели, а лише процитували норми ПКУ. Зокрема, вказали, що об’єктом оподаткування можуть бути майно, товари, дохід (прибуток) або його частина, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об’єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов’язує виникнення у платника податкового обов’язку (п. 22.1 ПКУ).

Однак варто нагадати, що офіційні органи неодноразово висловлювалися з приводу невизначеності правового статусу криптовалют.

До того ж самі ж податківці в ІПК від 25.01.2019 р. № 282/К/99-99-13-01-02-14/ІПК переконували, що у зв’язку із відсутністю на сьогодні консолідованого підходу до класифікації криптовалюти та регулювання операцій з нею, криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні. Тож оскільки порядок оподаткування операцій з криптовалютою не встановлено нормами податкового законодавства, тому фіскали не можуть надати індивідуальну податкову консультацію з питань практичного застосування норм.

Але, як бачимо, нову ІПК вони все ж видали.

Нагадаємо, нещодавно ми повідомляли, що поняття «віртуальний актив», «криптоактив», «операція з криптоактивами», «токен» можуть скоро увійти у національне законодавство. Наразі уже зареєстрований у Раді законопроект № 2461, який внесе зміни до ПКУ та деяких інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами. Детальніше про це читайте тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»