Київські податківці нагадали, що 16 грудня 2019 року - останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з I кварталу 2020 року.

Суб’єкт господарювання  може перейти на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року. Для цього йому необхідно подати заяву до контролюючого органу  не пізніше 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Зверніть увагу! До поданої заяви треба додати розрахунок доходу за попередній календарний рік за формою, затвердженою наказом МФУ від 16.07.2019 р. № 308.

В такому разі дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначають на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період, що залишився до кінця року після подання заяви.

Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали й про інші нюанси заповнення такого розрахунку доходу за попередній календарний рік.

Отже, якщо відсутні підстави для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку, фіскальний орган зобов'язаний протягом 2-х робочих днів від дати надходження заяви зареєструвати таку особу платником єдиного податку.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Київській області.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»