Кримінальний кодекс України доповнено статтями, що передбачають кримінальну відповідальність за підроблення документів, які подаються для проведення держреєстрації юрособи та фізосіб-підприємців (ст. 2051), та протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації (ст. 2062). Так, за внесення в документи, які подаються для проведення держреєстрації юрособи або фізособи-підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання документів, які містять завідомо неправдиві відомості, державний реєстратор може поплатитися гривнею (від 8500 грн до 17000 грн) або й арештом на строк від трьох до шести місяців чи обмеженням волі на строк до двох років.

За протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, у тому числі частками, акціями, паями їх засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації з нового року передбачено покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» від 10.10.2013 р. № 642-VІІ.

Набирає чинності через три місяці з дня опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»