Львівські податківці розглянули випадок, коли товариство орендує в нерезидента обладнання, що використовується в госпдіяльності, увезене на територію України в митному режимі тимчасового ввезення.

У такому разі платник ПДВ сплачує митним органам:

  • суму ПДВ, розраховану за основною ставкою ПДВ, за вирахуванням уже сплаченої на підставі умовного часткового звільнення суми ПДВ;
  • суму процентів із сум податкових зобов’язань, які підлягали б сплаті в разі, якби щодо таких сум надавалося розстрочення податкових зобов’язань відповідно до р. II ПКУ.

Водночас до податкового кредиту на підставі митної декларації входить лише сума ПДВ, сплачена/нарахована у зв’язку з випуском у вільний обіг на митній території України товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення.

Сума процентів, нарахованих відповідно до ч. 7 ст. 106 МКУ, не є сумою ПДВ, а тому до податкового кредиту не включається.

До того ж у рядках 11.1 чи 11.2 (залежно від ставки) відображають обсяги ввезення та суми ПДВ, сплачені у зв’язку з випуском товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення та у вільний обіг на митній території України. Оскільки сума процентів, нарахованих відповідно до ч. 7 ст. 106 МКУ, не є сумою ПДВ, така сума до податкового кредиту не входить, а тому не відображається у зазначених рядках податкової декларації з ПДВ.

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Львiвськiй області від 28.11.2019 р. № 1635/ІПК/13-01-04-01-10

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»