Електронний реєстр листків непрацездатності являтиме собою систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності.  Він стане складовою частина реєстру застрахованих осіб.

Додатково матимемо й медичні висновки,  створені в електронній формі на підставі медичних записів і зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.  Для його підпису використовуватимуть цифровий підпис. Такі медвисновки міститимуть висновок  лікаря (комісії лікарів) за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності, що засвідчуватиме тимчасову непрацездатність та буде єдиною підставою для створення листка непрацездатності.

Проте для реалізації цієї ініціативи законопроект № 2275 мають прийняти ще в другому читанні та в цілому. Наразі ж документ схвалений Радою у першому читанні.

Джерело: проект Закону «про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування» від 16.10.2019 р. № 2275.

Читайте також:

 У яких випадках оплачують лікарняний та за який період? Читайте у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія". Скористайтеся тестовим 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»