Офіс ВПП ДПС нагадав про деякі зміни у сфері ліцензування госпдіяльності, які запрацюють 18.12.2019 р. у зв’язку з набранням чинності Законом України від 02.10.2019 р. № 139-ІХ.  Чого ж очікувати?

Змінюються порядок та підстави притягнення до адмінвідповідальності за порушення, пов’язані з господарською діяльністю без ліцензій, торгівлею алкоголем та тютюновими виробами з підробленими акцизними марками чи без таких.

З 18 грудня за торгівлю (оптову, роздрібну, експорт, імпорт) спиртом етиловим, коньячним і плодовим, а також  роздрібну торгівлю алкогольними напоями або тютюновими виробами без ліцензії каратимуть по-новому. Так, замість ст. 156 КУпАП будуть застосовувати ч. 1 ст. 164, якою  передбачене накладення штрафу від 17000 до 34000 грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.

Окрім того, з 18 грудня відповідно до ч. 1 ст. 164 КУпАП за діяльність з порушенням ліцензійних умов відповідальності не буде. Проте буде вважатись порушенням діяльність в період припинення дії ліцензії, якщо законодавством не передбачено умови функціонування суб’єкта господарювання в цей період.

Також буде запроваджена відповідальність за порушенням ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії. За таке порушення картимуть штрафом від 4250 до 8500 грн.

Крім того, за невиконання ліцензіатом розпорядження пр усунення порушень ліцензійних умов штраф складатиме від 8500 до 25500 грн.

Притягувати до відповідальності за порушення з питань ліцензування за  ст. 164 КУпАП будуть суди на підставі протоколів уповноважених осіб органів ліцензування. Нагадаємо, що  такий механізм діє і зараз.

За повідомленням Офісу ВПП ДПС

Торговцям алкоголем і тютюновими виробами вроздріб цікавим може бути матеріал «Особливості роздрібного продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»