Прийнято два Закони у зв'язку із ратифікацією Угоди між КМУ та Урядом США, яка стосуються застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA):

Ми вже повідомляли про ключові положення цих законопроектів, поданих до парламенту урядом.

Так, у ПКУ з’являться терміни «підзвітний рахунок», «фінансовий агент», «фінансовий рахунок». Визначать особливості подання звітності за підзвітними рахунками. А також – збору та отримання податкової інформації контролюючими органами від фінансових агентів.

Передбачено накладення штрафу за неподання, подання з порушеннями або з недостовірними відомостями чи помилками фінансовими агентами звітів про підзвітні рахунки. Штраф за це становитиме 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Зараз цей показник дорівнює 417,3 тисяч грн.

Також інформація із системи депозитарного обліку надаватиметься відповідно до Угоди FATCA, або інших ратифікованих міжнародних договорів, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, або згідно з укладеними на підставі таких міжнародних договорів міжвідомчими договорами.

Своєю чергою, банківська таємниця буде розкриватися податківцям у випадках та в обсязі, визначених Угодою FATCA та іншими ратифікованими міжнародними договорами, що містять положення про обмін інформацією для податкових цілей, або згідно з укладеними на підставі таких міжнародних договорів міжвідомчими договорами.

Варто зауважити, що завдяки указаному Закону США організували повний контроль за діяльністю та доходами своїх громадян. При цьому США є єдиною країною, в якій усі без винятку громадяни є її податковими резидентами незалежно від місця проживання.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»