Верховна Рада прийняла законопроект № 2300. Ми вже інформували про цю ініціативу, яка має внести зміни до Закону № 481 та передбачає лібералізацію діяльності у сфері виробництва спирту.

Законом передбачено скасувати державну монополію на виробництво спирту, надання можливості суб'єктам господарювання будь-якої форми здійснювати діяльність з виробництва спирту (за умови одержання відповідної ліцензії).

До 1 січня 2024 року імпорт спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового буде здійснюватися лише державними підприємствами (організаціями), спеціально уповноваженими на це Кабміном.

З 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію та надання дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового.

До 1 січня 2024 року виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту та дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до МКУ.

Забороняється участь у приватизації, оренді державних підприємств - виробників спирту резидентів іноземної держави, визнаної державою-окупантом чи державою-агресором, та осіб, які прямо чи опосередковано контролюються резидентами такої іноземної держави або діють в їх інтересах.

Закон вводиться в дію з 1 липня 2020 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»