Суб’єкти декларування у 10-денний термін мають письмово повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції про відкриття ними або їх неповнолітніми дітьми валютного рахунка в закордонному банку. Такі обставини виникають, зокрема, при вступі неповнолітніх членів сім’ї суб’єктів декларування до навчальних закладів за межами України. Про це йдеться на сайті НАЗК.

Річ у тім, що ст. 52 Закону про запобігання корупції передбачає: у разі відкриття суб’єктом декларування або членом його сім’ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб’єкт декларування зобов’язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це НАЗК із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента

У розумінні Закону членом сім’ї є:

  • особа, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування;
  • діти зазначеного суб’єкта до досягнення ними повноліття – незалежно від спільного проживання із суб’єктом;
  • будь-які особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.

Нагадаємо, що нещодавно спростили процедуру проведення конкурсу на посаду держслужби та оновили вимоги до посадових інструкцій держслужбовців. Також прийнято у другому читанні та в цілому відповідний законопроект, згідно з яким за повідомлення про корупціонерів будуть винагороджувати. Також стало відомо, як будуть оплачувати працю держслужбовців із 2020 року.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»