"В Україні буде проведена реформа зайнятості", – про це на брифінгу заявив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

За його словами, у новому законі чітко пропишуть ознаки трудових відносин, оскільки на сьогодні працівники не захищені від зловживань через відсутність норм законодавства.

"Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому – це кілька з тих ініціатив уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права", – зазначив Тимофій Милованов.

Насправді, нововведень небагато, оскільки багато що вже давно використовують на ринку праці, це але не було підкріплено законодавчо.

Голова Мінекономіки додав, що трудові книжки не скасовують, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися в онлайн-реєстрі та буде доступною для працівника у будь-який момент.

Крім цього, за його словами, нове законодавство більш надійно захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок і тих, хто перебуває у декретних відпустках.

Стосовно діяльності профспілок, то за словами Міністра, буде підготовлено новий закон про профспілки, який чітко регулюватиме взаємини працівників з профспілками.

Джерело: Урядовий портал.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»