Два народні депутати від однієї з опозиційних фракцій запропонували оновити фіскальне законодавство шляхом запровадження права фізособи на індивідуальну діяльність. Вона включає надання послуг населенню (19 видів побутових послуг) та діяльність у галузі народних художніх промислів (зокрема, продаж самостійно виготовлених виробів).

Фактично, це буде дуже полегшений варіант спрощеної системи оподаткування, адже відповідні доходи будуть оподатковуватися на рівні 10% відсотків прожиткового мінімуму на місяць, зараз це 210,2 грн.

Для індивідуалістів має бути встановлений ліміт доходів на рік: не більше 200 розмірів прожиткового мінімуму. Зараз це 441,84 тис. грн. Зате вони будуть звільнені від обов’язку ведення обліку доходів і витрат, застосування РРО та подання податкової декларації (у частині доходів, що отримані в результаті провадження індивідуальної діяльності).

Тим часом інші законотворці пропонують чергові зміни до норм ПКУ, що визначають умови застосування спрощеної системи оподаткування. Ними підприємцям-єдинникам підвищать ліміти і тимчасово звільнять від РРО. Також народні депутати підготували законопроект, який позбавить від боргів по ЄСВ підприємців, що масово почали закриватися із 2017 року.

Нагадаємо, що без відмітки в Держреєстрі ФОП залишається "сплячим" і має далі платити державі. Водночас обов’язковість сплати ЄСВ "сплячими" ФОПами можуть скасувати. З цього приводу до Конституційного Суду надійшло конституційне подання Уповноваженого з прав людини.

Ми також розповіли, як перевірити, чи потрапив ФОП до переліку податкових боржників, яких в Україні близько мільйона. А податкова обіцяє запровадити пуш-повідомлення для нагадування підприємцям про борги.

Джерело: законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо запровадження спрощеної форми бізнесу для фізичних осіб)" від 28.11.2019 р. № 2511

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»