Податківці роз'яснили, чи виникає у працівника оподатковуваний дохід  у випадку, коли роботодавець  орендує для нього житло. Розглянули випадок, коли роботодавець оплачує орендну плату, оскільки це передбачено умовами трудового договору.

Фахівці ДПС вказали, що за вказаних умов у працівника виникає оподатковуваний дохід у вигляді додаткового блага. Вони вважають, що звільнення від оподаткування, прописане в пп. "а" пп. 164.2.17 ПКУ, в зазначеному випадку не спрацьовує.

Нагадаємо, що пп. "а" пп. 164.2.17 ПКУ передбачає, що не вважається оподатковуваним доходом вартість використання житла, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

У випадку оренди житло не належить роботодавцю, тож, ураховуючи це, фіскали вважають, що такий дохід для працівника є додатковим благом та підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18%.

Окрім того податківці нагадали ще й про інші нюанси в оподаткуванні доходів фізосіб.

Так, якщо фізособа отримала доходи за надані послуги від іншої фізособи, вона зобов’язана подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. В ній потрібно показати такі доходи за наслідками звітного податкового року, а також розрахувати і сплатити до бюджету ПДФО за ставкою 18%.

Окрім того податківці вказали: якщо  фізособа продає (реалізує) товар, відмінний від рухомого та нерухомого майна, іншій фізособі, то отриманий дохід слід також включити до   загального оподатковуваного доходу платника податку і оподаткувати за ставкою 18%.

Джерело: роз'яснення на сайті ДПС у Чернівецькій області.

Про те, чи потрібно нараховувати ЄСВ на вартість оплати найманого житла, читайте в матеріалі газети «Інтерактивна бухгалтерія». Для отримання доступу до нього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»