Верховний Суд розглянув справу, у якій оскаржувалося питання про формування бюджетного відшкодування із сум «вхідного» ПДВ за придбанням для спорудження основних засобів, які наразі не введені в експлуатацію.

Контролери вважають, що включення таких сум ПДВ до складу податкового кредиту (бюджетного відшкодування) є передчасним та можливе лише після введення основного засобу в експлуатацію.

Отже, фіскали надіслали такому платнику ПДВ  податкове повідомлення-рішення, зменшили суму бюджетного відшкодування та нарахували штраф.

Суди першої та апеляційної інстанцій визнали протиправним та скасували таке податкове повідомлення-рішення. Підтримав їх і Верховний Суд.

Було встановлено, що відповідно до вимог ПКУ право на бюджетне відшкодування НЕ залежить від обліку основних фондів на рахунку 10 «Основні засоби» та від моменту введення в експлуатацію основних фондів.

Тож, якщо понесені платником витрати на будівництво, реконструкцію, модернізацію (інші поліпшення, що збільшують первісну (переоцінену) вартість), виготовлення, придбання об’єктів матеріальних необоротних активів відображені на рахунку 15 «Капітальні інвестиції», цей платник податку має право на отримання бюджетного відшкодування.

Джерело: постанова Верховного Суду від 15.10.2019 р. у справі № 803/3519/15

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»