Податківці роз’яснили, чи має право суб'єкт господарювання (далі – СГ) здійснювати виробництво/зберігання/ оптову/роздрібну торгівлю пальним без одержання ліцензії у паперовому вигляді.

Вони нагадали, що ліцензії на право виробництва та оптової торгівлі пальним видає терміном на 5 років орган виконавчої влади, уповноважений Кабміном.

Ліцензії на право роздрібної торгівлі та зберігання пального видають уповноважені Кабміном органи виконавчої влади за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання пального терміном на 5років.

Таким чином, СГ мають право здійснювати діяльність з виробництва/зберігання/оптової/ роздрібної торгівлі пальним в період терміну дії відповідної ліцензії. Норми Закону № 481 не містять вимоги щодо здійснення госпдіяльності у даній сфері за умови обов'язкового отримання ліцензій у паперовому вигляді.

Нагадаємо: до СГ застосовують штрафи у разі (ст. 17 Закону № 481):

  • виробництва пального без наявності ліцензії – 1млн. грн;
  • оптової торгівлі пальним або зберігання пального без наявності ліцензії – 500 тис. грн;
  • роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії – 250 тис. грн.

Але в той же час ст. 18 Закону № 481 передбачає, що до СГ не застосовують штрафи, передбачені ст. 17 Закону № 481, у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 р. без наявності відповідної ліцензії.

Джерело: роз’яснення з категорії 115.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»