Касаційний господарський суд ухвалив постанову у справі № 923/1199/16, в якій погодився із висновками судів першої інстанції й апеляційної інстанцій про часткове задоволення вимог ліквідатора боржника щодо стягнення з одного з відповідачів (що є засновником юрособи – приватного підприємства й одним із подружжя) на користь іншого з подружжя (що є боржником у справі про банкрутство) грошової компенсації в сумі 500 тис. грн. Така сума становить 1/2 частки у статутному капіталі приватного підприємства та належить боржнику як частка у спільному майні подружжя (відповідачів), що розлучилось.

Суди виходили з того, що одним із подружжя, що розлучилось, є боржник, а формування статутного капіталу приватного підприємства відбувалося в період шлюбу відповідачів без подальшого поділу цього майна після розірвання цього шлюбу.

Суд першої інстанції підкреслив, що статутний капітал юрособи є сформованим, а сама юрособа зареєстрована під час шлюбу відповідачів. Тому майно цього підприємства є спільною часткою відповідачів.

Відповідно в межах справи про банкрутство через механізми банкрутства відшкодовуються вимоги кредиторів, у тому числі, за рахунок спільно набутого майна одного із подружжя.

Варто додати, що 21 жовтня цього року запрацював механізм банкрутства фізичної особи.

Джерело: сайт Верховного Суду

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»