Фіскали нагадали, що з 1 січня 2017 року всім зареєстрованим підприємцям нараховують ЄСВ. І це не  залежить від того здійснює чи ні такий суб'єкт господарювання  підприємницьку діяльність.

Якщо громадянин здійснював підприємницьку діяльність у періоди до 2017 року і на сьогодні підприємництвом не займається, то йому варто перевірити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців факт припинення ФОП.

Якщо процедуру припинення ФОП не завершено, її можна провести незалежно від наявності боргу з ЄСВ чи податкового боргу.

Сплата ЄСВ підприємцем, що не здійснює підприємницької діяльності, передбачає зарахування страхового стажу для пенсії.

Нагадаємо, що заборгованість по ЄСВ не підлягає списанню, строк давності для нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовують. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

Таке повідомленням розмістило на сайті ГУ ДПС у Волинській області.

Водночас хочемо нагадати, що з цього приводу до Конституційного Суду надійшло конституційне подання Уповноваженого з прав людини. Тож обов’язковість сплати ЄСВ "сплячими" ФОПами можуть скасувати.

Ну а поки вердикту КСУ немає, варто нагадати про обов'язок підприємців сплачувати ЄСВ навіть тоді, коли вони є одночасно найманими працівниками.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»