Контролери роз’яснили порядок складання акцизних накладних у ситуації, коли з акцизного складу – місця роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано відповідну ліцензію, реалізують пальне через паливороздавальні або оливороздавальні колонки не в паливний бак транспортного засобу, а в автоцистерну підприємства-розпорядника. При цьому йдеться про ситуацію, коли транспортування пального буде здійснюватись не тільки територією такого підприємства.

Отже, в описаній ситуації:

  1. акцизну накладну складає розпорядник у двох примірниках – зазначає код операції для складання в одному примірнику «0» ;
  2. у полі «Напрям використання» – вказує напрям «0»;
  3. в правій частині акцизної накладної прописує реквізити акцизного складу пересувного, на який фізично відвантажене (отримане) пальне.

Водночас у випадку, якщо в акцизній накладній, складеній особою, що реалізує пальне, зазначено напрям використання пального «0»:

  • транспортний засіб, реквізити якого зазначено в правій частині акцизної накладної, набуває статусу акцизного складу пересувного, включається до Переліку транспортних засобів, що перемішують пальне або спирт етиловий і, відповідно, може здійснювати транспортування пального митною територією України;
  • в СЕА РПСЕ на обсяги, зазначені в такій акцизній накладній, збільшуються обсяги пального, на які підприємство має право зареєструвати акцизні накладні та/або розрахунки коригування, а також коригування до заявок на поповнення обсягу залишку пального в ЄРАН;
  • у підприємства в подальшому виникає обов’язок складати акцизні накладні, зокрема у разі власного споживання обсягів пального, зазначених в такій накладній.

Джерело: ІПК ДПСУ від 20.11.2019 р. № 1452/6/99-00-04-02-06-15/ІПК

 

Платникам акцизного податку цікавим може бути матеріал «Паливна акцизна накладна: інтерактивна таблиця складання» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»