Верховний Суд визнав протиправними податкові повідомлення-рішення про те, що операції з безоплатного розповсюдження рекламної продукції є операціями з продажу товарів.

Зокрема, контролери наполягали на тому, що ТОВ — платник ПДВ зобов’язаний відповідно до вимог п. 185.1 ПКУ нараховувати ПДВ-зобов’язання за операціями з:

  • розміщення стойок із планшетами у шинних центрах;
  • безоплатного розповсюдження рекламної друкованої продукції (ліфлетів) інформаційного характеру;
  • безкоштовного розповсюдження інших рекламних матеріалів.

ТОВ цього не зробило і контролери надіслали йому відповідне податкове повідомлення-рішення. Проте підприємство не погодилося з ним, та оскаржило його в суді.

Як і суди попередніх інстанцій, Верховний Суд підтримав у цій справі платника ПДВ.

Було встановлено, що розповсюджена в рекламній продукції інформація про особу та товар має на меті проінформувати споживачів та сформувати в них інтерес щодо таких особи та товару. Матеріальні носії реклами є лише засобами розповсюдження інформації про товар, який реалізує продавець. Тому рекламна продукція не може бути використана споживачем інакше ніж як джерело інформації, а отже — не є активом у розумінні Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV.

Зважаючи на це, такі операції не є операціями з безкоштовного надання товарів, про які йдеться у пп. «а» пп. 14.1.13 ПКУ, а відтак — не є операціями з продажу (реалізації) товарів, про які зазначено в пп. 14.1.202 ПКУ.

Отже, у платника податку не було підстав визначати дохід і визначати за такими операціями базу обкладення ПДВ.

Джерело: постанова Верховного Суду від 15.10.2019 р. у справі № 826/16831/14

 

Свою думку щодо ПДВ-наслідків безкоштовної роздачі рекламних матеріалів ми виклали в статті «Роздача безкоштовно отриманих від нерезидента рекламних матеріалів: ПДВ-аспекти» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»